czwartek, 31 października 2013

Tutorial - miecz lub inne cuda

Dziś zamieszczam tutorial na temat "Jak wykonać akcesoria metalowe". Oczywiście, akcesoria tak naprawdę nie są z metalu Jako przykład posłuży mi miecz, który ostatnio wykonałam na potrzeby jednego lalkowego anioła, lecz tym sposobem wykonuję także takie elementy jak korony, świeczniki, czasami nawet skrzyła czy elementy mebelków.

Potrzebne są:
- pistolet na gorący klej (z klejem oczywiście)
- plastikowa podkładka dołączana do biżuterii kupionej w sklepie, o taka:- małe nożyczki
- koraliki różnego kształtu i koloru
- metaliczna farbka akrylowa bądź tani metaliczny lakier do paznokci (zależy jaka ilość emalii jest przewidziana do zużycia)
- 10 minut wolnego czasu i trochę wyobraźni

1.
Z plastikowej podkładki wycinamy kontur przedmiotu - w tym wypadku będzie to miecz.2.
Ten fragment, który ma być wypukły pokrywamy gorącym klejem (pistolet nagrzany na tyle, aby wypływający klej był dosyć lejący). Nie przejmujmy się, że od razu powierzchnia nie jest równa - za chwilę klej sam stopi się na równą, gładką powierzchnię. Czekamy aż wystygnie na amen i odwracamy, po czym pokrywamy klejem drugą stronę.


3.
Małymi nożyczkami ostrożnie obcinamy ten klej, który wyszedł za linie.


4.
Jeśli chcemy uzyskać wypukły wzór, możemy na wystudzonym już kleju nałożyć szlaczki z gęstego, troszkę tylko rozgrzanego kleju. Po wystygnięciu szlaczków będą wyglądały jak ozdobna powierzchnia, co jest przydatne np. przy koronach.

5.
Naklejamy koraliki. Wszystko jedno, jakiego są koloru.


6.Górę pokrywamy złotym akrylem, a dół srebrnym, pozostawiamy do wyschnięcia. Można także na koniec przykleić te koraliki, które udają klejnoty.


Tadaaaam! Może komuś się to przyda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz